Futsal Złotów - strona nieoficjalna

Historia ZLF

I sezon - 2009/2010:

17 listopada 2009 roku o godzinie 18.00 zainaugurowano I edycję złotowskiej halówki, która widnieje pod nazwą "Amatorska Liga Futsalu w Złotowie". W lidze bierze udział 14 drużyn (Alcan, Cały Czas Do Przodu, Delirium, Dobry Kredyt, Eo-Funktion, Iskra Czernice, Mediaexpert, Megan Górzna, Osadnicy, Panorama Złotowska, Państwowa Straż Pożarna, Starostwo Powiatowe, W.A.B. Nieruchomości oraz Zabajka). Rozgrywki tworzyły tylko jedną ligę. Czas gry 2 x 15 minut, po 6 zawodników na boisku (5 w polu + bramkarz), systemem każdy z każdym bez rewanży. Obowiązuje przepis o maksymalnie jednym zawodniku "zrzeszonym" w drużynie w struktury PZPN.
Organizatorem rozgrywek jest Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej (ZCAS). I edycję ALF-u wygrała drużyna Panoramy  Złotowskiej. Królem strzelców został Marcin Tomczyk (Alcan) oraz Jacek Rutkowski (Panorama Złotowska), którzy strzelili po 29 bramek. MVP sezonu został Krzysztof Wojciechowski (Osadnicy).

II sezon - 2010/2011:

22 listopada o godzinie 18.00 ruszył II sezon halówki. Do udziału zgłosiło się 28 drużyn (Eo-Futktion, Los Momentos, Restauracja Millenium, Old Stars, Panorama Złotowska, Piasta, SBL Złotów, Siberia, Starostwo Powiatowe 2, Zjednoczeni Lipka, Budmax Pająk, Iskra Czernice, Konstruktor, OSKP Unimetal, Polmat, Ruch Kleszczyna, Tarnovia, Tatusiowie i Synowie, Zabajka 2, Gwda Kamień, Kamido, Klan, Osadnicy, Perfecta, Państwowa Straż Pożarna, Teokna, Starostwo Powiatowe, U Kazia) co w porównaniu z pierwszym inauguracyjnym sezonem daje dwa razy większą liczbę. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy (A, B, i C). Czas gry 2 x 12 minut, po 5 zawodników na boisku (4 + bramkarz). Dalej obowiązuje przepis o tzw. zawodniku zrzeszonym w strukturach PZPN (max. 1). Nowością jest możliwość dodatkowego zgłoszenia zawodników zrzeszonych +40 lat oraz -18 lat. Organizatorem rozgrywek ponownie jest Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej (ZCAS). II edycję ALF-u wygrała drużyna Los Momentos. Królem strzelców został Mateusz Bartel (KP PSP), który strzelił 18 bramek. MVP sezonu został Krzysztof Szymczak (Zabajka II). Najlepszym bramkarzem uznano Mirosława Ziarkowskiego (Zabajka II), a objawieniem sezonu został Paweł Kwiatkowski (Klan).Przyznano także nagrodę specjalną, którą otrzymała Marta Piotrów (Starostwo Powiatowe) jako jedyna kobieta bioraca udział w lidze halowej. Drużyną fair play został SBL Złotów. Najstarszym zawodnikiem został natomiast Leszek Buszka (Panorama Złotowska).

III sezon - 2011/2012:

10 października o godzinie 17.45 "ruszył" III sezon halówki.

IV sezon - 2012/2013:

V sezon - 2013/2014:

Kto zostanie zwycięzcą w sezonie 2014/2015?

07.01.2013
Ładowanie...